Müge Anlı İle Tatlı Sert 19.12.2013 Tarihli Yayını
Sponsor

Müge Anlı İle Tatlı Sert

Müge Anlı İle Tatlı Sert

Müge Anlı İle Tatlı Sert 19.12.2013. Müge Anlı bugün yayına Fatma Kahraman’ın bulunmasıyla ilgili yaşanan gelişmelerle başladı. Fatma Hanım’ın birlikte kaçtığı söylenen Rize’li Mustafa Bey’in evi tespit edildikten sonra röportaj için kapısı çalınıyor. Mustafa Bey Müge Anlı İle Tatlı Sert ekibini içeri davet  edip evin odalarını eşyalarını göstermeye başlıyor. “Yalnız yaşıyorum ben ev dağınık temizlemek isteyen hanım varsa buyursun gelsin” diyor. İlk başlarda Fatma Hanım’ı hiçbir şekilde tanımadığı konusunda çok ısrarcı olan Mustafa Bey röportaj bitene kadar da tanımadığını söyledi.Röportaj bittikten sonra oradan  ayrılan Müge Anlı İle Tatlı Sert ekibi bir kaç soru sormak için geri döndüğünde  sivil Emniyet görevlilerin  Fatma Hanım’ı ve Mustafa Bey’i birlikte evden çıkarıp araçlara bindirdiklerini görünce çok şaşırdılar, çünkü bir kaç dakika önce odaları Müge Anlı’nın ekibiyle birlikte gezdikleri evden çıkmıştı Fatma Hanım. Mutfak dolabının içerisine gizlendiği söyleniyor. Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğünde ki sorgularının ardından serbest bırakılan Fatma Hanım ve Mustafa Bey İstanbul otogarından Sibel Hanım’ı arayarak kendilerini misafir etmesini istemişler fakat Sibel Hanım kabul etmemiş. Konu kapanırken Fatma Hanım’ın Kızının söylediği bir cümle hep hatırlanacak “6 çocuk biz hepimiz masumuz”.

Seda Akkuş ve Bengisu Şın’ın Kaybolması

Seda Akkuş ve Bengisu Şın iki kız arkadaş Antalya. 13 gündür Alanya da kayıp olarak aranıyor. İkisi de çok yakın arkadaşlar birlikte Mustafa Ş. isimli bir erkek arkadaşları tarafından otogara bırakılmış bir daha da hiç haber alınamamış. Aileleriyle ilgili bir sorunları olmadığını söylüyor aileleri. Yanlarına hiçbir eşya almayan hatta kimliklerini bile almayan kızlarının akibetini araştırmak için programda kızlarını arıyor aileleri.

1991 Yılında Çalınan Bebek

Songül Durgunsu programa 1991 yılı şubat ayında Şişli Etfal Hastanesinden çalınan bebeğini aramak için programa katılmıştı. Aile 22 yıl önce bebek hırsızının robot resmini de çizdirmişler fakat 22 yıl önceki robot resim olduğu için bugüne ne kadar ışık tutar ne kadar yardımcı olur bilinmez. Konya’dan arayan bir bayanın bir akrabasının aynı tarihlerde bir erkek bebek evlat edindiği ve robot resimdeki bayana da benzediği konusunda çok ısrarcı olması konunun Konya’da ki kadın üzerinde yoğunlaşmasına sebep olmuştu fakat bugün ki yayında Konya’da bahsi geçen bayan evlat edinme belgesini göndererek kendisinin o bayan olmadığını bebeği Sosyal Hizmetlerden 1995 yılında evlat edindiğini belirtti. 1991 28 şubat günü olanları hatırlayan insanlar programa bağlanarak o günü anlattılar.O gün yaşananlar,hırsız kadının hal ve hareketleri o kadar şüphe çekici gelmiş ki insanlara 22 yıldır dün gibi akıllarından çıkmamış,hırsız kadının bebekle binip kaçtığı Jeep marka arabanın plakasını bile hatırladığını söylüyor. Her geçen gün birileri konuyla ilgili biraz daha detaylar veriyorlar eğer telefona bağlanan Sevgi Hanım’ın verdiği plaka harfleri doğru ise 99 adet araç kayıtlı bu plaka harflerine. Eğer doğruysa 99 şüphelimiz var.

Songül Durgunsu ve eşinin 22 yıldır göremedikleri oğullarını arayışları Müge Anlı ve Tatlı Sert programında devam ediyor.

Lale Dağdeviren Oğlu Murat ve Kızı Sevgi’yi Arıyor

Lale Dağdeviren’de programa oğlu Murat ve kızı Sevgi’yi aramak için katıldı. Müge Anlı ve ekibi  Lale Hanım’ın kızı Sevgi Hanım’a ulaşmış fakat Sevgi Hanım görüşmek istemediğini belirmiş. Babaları Lale Hanım’dan ayrıldıktan sonra bir başka bayan ile evlenmiş ve çocukları da 2. eşinin üzerine kayıt ettirmiş. Sevgi Hanım annesinin öldüğünü kendi elleriyle toprağa verdiğini belirterek başka bir anne kabul etmediğini belirtmiş. Oğlu Murat ise başka bir ülkede yaşadığı için ulaşılamamış.

Müge Anlı Zeki Konuk Olayını Araştırıyor

Zeki Konuk 63 yaşında İzmir Çiğli’de 12 gün önce fenalaşarak hastaneye kaldırılıyor ve hastanede ölüyor. Aile  Zeki Konuk’un hangi adresten hastaneye kaldırıldığını Emniyet Müdürlüğünden  araştırdıklarında tanımadıkları bir adreste 2 bayan ve bir erkek le karşılaşıyorlar. Bu şahısların verdikleri ifadede Zeki Bey’i tanımadıklarını 1 gün önce sokakta tanıştıklarını ve haline üzülüp eve aldıklarını ertesi gün sabahta boğazında ekmek kaldığı için fenalaştığını ve hastaneye götürdüklerini belirtiyorlar. Fakat aile olayın peşini bırakmayarak araştırmaya devam ediyor ve bu şahısların evine babalarının daha önce yüklü miktarda ev eşyası aldığını öğreniyorlar.

Verilen ifadelere göre Zeki Konuk’un fenalaştığı evde bir gelin, bir kayın valide  ve o kayın validenin imam nikahlı yaşadığı bir bey kalmakta. Gelinin(Seda) verdiği ifadeye göre 2.12.2013 tarihinde adres sormak için kendisine seslenerek nüfus müdürlüğünü sorduğunu kendisinin de cevap olarak “bende oraya gidiyorum beraber gidelim ” dediğini söylüyor. Zeki Konuk “ikametgah vermem gerekiyor fakat eski adresim kapalı olduğu için ceza yiyeceğim” Seda Hanım’da cevaben “o zaman benim ikametgah adresimi vereyim de ceza yemeyin, sonra değiştirirsin” dediğini söylüyor. Daha sonrada karnının aç olduğunu ve bakacak kimsesi olmadığını söylüyor. Seda Hanım’da yemek ısmarlıyor ve kendi telefonunu verip ne zaman başın sıkışırsa ara diyor. Daha sonra Zeki Bey’in 06.12.2013 tarihi saat 15:00 sularında kendisini aradığını “karnım aç sana geleceğim” dediğini kendisinin de “gel” dediğini ve adresini tarif ettiğini  bir müddet sonra geldiğini ve kendisinin yemek yapıp yedirdiğini ve kanepede uyuyakaldığını sabah 8:30 da kendisini uyandırdığını ilacını sorduğunu kendisinin de ilacın yerini gösterip tekrar uyuduğunu ifade etmiş . Bir süre sonra bir ses duyduğunu koşup baktığında  Zeki Beyin fenalaştığını, kan kustuğunu gördüğünü ve hemen ambulans çağırdığını daha sonra da öldüğünü öğrendiğini söylüyor. İmam nikahlı kayın validenin birlikte yaşadığı beyin de sabah birlikte kahvaltı yaparken Zeki Bey’in boğazından hırıltılar geldiğini duyduğunu ve bağırdığını bunun üzerine   ambulans çağırdıklarını ve sonra öldüğünü öğrendiğini söylüyor. Kayın valide de buna benzer bir ifade veriyor.

Seda Hanım Müge Anlı canlı  yayınına  bağlanarak bütün yaşananların sadece yaşlı bir adama yapılan masumane yardımlar olduğunu belirtti.

Yarın merak edilen özellikle neden o eşyalar alındı ve kime alındı  ile ilgili tüm soruların cevabını bekliyoruz.

Yaşam Portalı Facebook
19 Aralık 2013 Selen UÇAR
1 Yorum yapılmış
  • Kasım 30, -0001

    Müge Anli tesekkürler

Yorum yapın