Müge Anlı İle Tatlı Sert 31.12.2013 Tarihli Yayını
Sponsor

Müge Anlı İle Tatlı SertMüge Anlı İle Tatlı Sert 31.12.2013 Tarihli Yayını. 2013′ün son programında ilk olarak torunu 21 yaşındaki İbrahim Sercan Çevik’i arayan anneannesi Fatime Demirci. Annesi evde yokken ev sahibinin faturasını yatırmak için evden çıkan zihinsel engelli İbrahim Sercan Çevik ilk kez kayboluyor. Yatırdığı faturadan 180 TL kaldığı iddia ediliyor. Kaybolduğunda üzerinde mavi kot pantolon ve botu olduğu tahmin ediliyor. İstanbul Gaziosmanpaşa civarında kaybolan Sercan Çevik’i görenlerin canlı yayına bağlanması bekleniyor.

Programın son bölümünde İbrahim Sercan Çevik’in sosyal hizmetlerde olduğu ihtimali üzerine yapılan araştırmada Sosyal hizmetlerde bulunmadığı anlaşıldı.

Müge Anlı İle Tatlı Sert 31.12.2013 Tarihli Yayını Emine Dutluca’nın Kaybolması

Bir diğer kayıp ise Emine Dutluca. Bugün kaybolmasının üzerinden 34 gün geçti ve maalesef tatmin edici hiçbir haber alınamıyor. Emine Hanım’ın kızı Hüsne “sürekli atladığım söylemediğim bir şeyler var mı diye düşünüyorum ancak aklıma başka hiçbir şey gelmiyor” sözlerini kullanıyor. Müge Anlı Emine Hanım’ın kaybolması olayında “araba satışının” neden olabileceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Hüsne Hanım’ın amcası Murat Bey, Emine Hanım’ın oğlu Sıddık’ın evli bir bayanla ilişkisi olması da kaybolma olayına sebep olabilir. murat Bey’in “Merak etmeyin ben annenizi bir saat içerisinde bulur getiririm.” dediğinin söylenmesi üzerine bu ifadeyi tam olarak kabul etmiyor. Aracın satışı yapılacağından Sıddık’ı notere çağırması için Annesini defalarca aradığını ancak telefona cevap vermemesi üzerine Sıddık’ı aradığını belirtiyor.

 

Emine Hanım’ın ailesinin kaybolmasından hemen 1 saat sonrasında ailesinin emniyete başvurması şüphe çeken bir diğer detay.  Canlı yayına  telefonla bağlanan Emine Hanım’ın oğlu Sıddık ise “Saat 10:30′da telefonun muhtemelen şarjının bitmesiyle tamamen ulaşılamaz hale gelmesi nedeniyle, iş yerini aradığını işe gelmediğini de öğrenince 12:30′da polise başvurduğunu” belirtiyor. Müge Hanım’ın soruları üzerine polise başvurmadan önce ablasını ve yengesini de arayıp sorduğunu hiçbirinin haberinin olmaması nedeniyle panik yaparak polise gittiğini anlatıyor.

Müge Anlı ailenin bu kadar panik yapmasının özel bir nedeni olduğunu düşündüğü ve bu tür durumlarda panik yapmak için bir tehdit veya benzeri bir durumun olması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Hüsne Hanım kardeşi Sıddık’ın geçmişinin iyi olmamasının paniğe kapılmalarına neden olmuş olabileceğini belirtiyor.

Zeki Konuk Olayı

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının bir diğer konusu ise Zeki konuk Cinayeti. Günlerdir programda çözülmeye çalışan şüpheli ölümde yayına katılanların çelişkili ifadeleri kafa karıştırmaya devam ediyor.

Yayın ekibi mobilyacıyla yeniden görüştüklerini ve mobilyacı 02 Aralık’ta değil 01 Aralık’ta geldiklerini Zeki Bey’in ikametgahı olmadığından gittiklerini ve 2 Aralık’ta yeniden geldiklerini belirtiyor.

Seda Hanım’la Hasan Bey’in mobilya konusunda ki çelişkili ifadeleri de dikkat çekiyor. Seda hanım mobilya almasına yardımcı olması için “kayın validem ile evlenecek” diyerek tanıttığını ve bu sayede mobilya alabildiğini ancak kayın validesinin olan bitenden habersiz olduğunu belirtiyor.

Telefonla yayına bağlanan Hasan Bey ise Seda Hanım’ın yalan söylediğini Şükrü adında ki bir arkadaşının vesilesiyle Sevda Hanım’ı daha önceden tanıdığını belirtiyor. Seda Hanım’ın Alaşehir’e ablasının yanına gideceğini söyleyerek kendisinden para istediğini de belirtiyor. Bu sözlerin üzerine Seda Hanım kendi ağabeyimden bile el açıp para istememiş bir insanım. kendisi tırda yatmaktan sıkıldığını ev kurmak için eşya almaya ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

Sevda Hanım ise Hasan Bey’i ilk kez mobilyacı da gördüğünü ve herhangi bir gönül ilişkisi olmadığını belirtiyor.

Programda Sinirler Geriliyor

Programın ilerleyen bölümünde Sevda Hanım ile Zeki Bey’in kızı  arasında şiddetli tartışmalar yaşanıyor. Yayın ekibi sık sık sesi kesmek zorunda kalıyor. Bu dakikalarda Sevda Hanım’ın sözleri sürekli kesintiye uğruyor. Müge Anlı’nın ortamı sakinleştirme çabaları da sonuçsuz kalıyor. Sonunda sinirler iyice gerilince reklama gitmek zorunda kalıyorlar.

Reklamlardan sonra Zeki Bey’in oğlu Zakir Konuk kendisini ölmeden 4 gün önce gördüğünü, evini Cumhuriyet Mahallesine taşımak istediğini kendisine yardımcı olmasını istediğini ve isim vermeden bir bayanla evleneceğini belirtti. Evleneceği kadının evinde 2 Erzurum’lu bayan bulunduğunu ve birinin kocasının ceza evinde olduğunu söylediğini belirtiyor. Sevda Hanım ise tarif edilen bayanın kendisi olduğunu kabul ediyor. Ancak Zakir Bey’in daha önce bu bilgileri vermediğini yayını izleyerek topladığı bilgileri Zeki Bey’in ağzından anlattığını iddia ediyor.

Canlı Yayına Bağlananlar Seda ve Sevda Hanım’ı Yalanlıyor

Programa bağlanan bir diğer konuk da Zeki Bey’in ev sahibi Aziz Taş. Zeki Bey’in kendisine Erzurum’lu bir hanımla evleneceğinden ve evinden çıkacağından bahsettiğini belirtiyor.

Bir diğer röportaj da Zeki Konuk’u ölmeden 3 gün önce gördüğünü belirten 35 yıllık komşusu Erdal Sayni ile yapılıyor. Erdal bey’de diğerleriyle benzer ifadeler veriyor.

Daha önce Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınına bağlanan Seda Hanım’ın komşusu Seda ve Sevda Hanım’ın hiçbir komşusuyla arasının iyi olmadığını, taşıdı eşyaları taşıdığı yere kadar bildiğini belirtiyor. Seda Hanım’ın daha önce çalıştığı işyerinde iki günlük tanıdığı insanlardan para istediğini belirtiyor.

Yaşam Portalı Facebook
31 Aralık 2013 Selim Yılmaz
2 Yorum yapılmış
  • Kasım 30, -0001

    Müge Anli Ile Tatli Sert hakkinda güzel bir makale olmus. tesekkürler

  • Kasım 30, -0001

    Müge Anli Ile Tatli Sert konusunda okudugum en anlamli makaleydi

Yorum yapın